New Game !


بازی : سخت ترین مجازات برای صدا و سیمایی ها

به لطف و یاری برادر الف.میم یکبار دیگه به یک بازی جدید و خطرناک دعوت شدم ! winking.gif فکر میکنم عنوان بازی تا حد زیادی گویای چگونگی انجام اون باشه اما برای اینکه دستتون بیاد قضیه از چه قرار ِ و همینطور به منظور محفوظ ماندن حق کپی رایت مبتکر بازی ، لطف بفرمائید اینجـــا رو قرائت کنید

از آنجا که لیست های ناب و کلیدی قبلا ً توسط دوستان دیگر تهیه و تنظیم شدند و نیز از آنجا که چند سالی ست این رسانه ی ملی را سه طلاقه نموده ایم  لذا ممکن است انتخابی های لیست اینجانب آنطور که باید و شاید از بطن تلویزیون بیرون کشیده نشده باشند اما باور بفرمایید چهره های ماندگار لیست من از صد یا بلکه صد و بیست تا صدا و سیمایی دق برانگیز ، دق دهنده تر ند !

(خب دیگه از اینجای کار باید خودمونی تر شد ! : )

1 . اول از همه به سراغ این حاج چی چی ِ حدادیان ، حاج سعید ؟ ، آره خلاصه سراغ همون در مکان : مهدیه ی تهران خواهم رفت و به جرم جانماز آب کشیدن اولا ً با تیغ خشک خشک اون ریش های کشنده ش  که کم مونده از روی بینی ش پل بزنن و بهم برسند رو خواهم تراشید ، سپس یک جای مُهر روی چونه ش حک می کنم تا با اون بالایی قرینه بشه !

2 . دوم میرم سراغ این فیلمبردار و  گزارشگرهای خبر که روز 22 بهمن از اندرونی هلیکوپتر و یا روی پل هوایی حضور میلیونی و مراسم پر شور و با شکوه رو روایت می کنند و به جرم گزارش های مزخرف و تکراری و از پیش تعیین شده شون ، باتری های میکروفونشون رو در میارم تا بیشتر جیغ بزنن !

3 . سوم : یه برنامه ای هست فکر میکنم صبح ها از شبکه ی 3 پخش میشه ، سبک همین برنامه های خانواده و به خانه بر می گردیم و این چیزا .. اسم برنامه رو نمیدونم ، یه خانوم مجری ای هم هست که متاسفانه اسم اون رو هم نمیدونم !!! ، یه برنامه ای هم چند روز پیش از همین شبکه پخش شد که باز همین خانوم مجری ش بود ، اسم این یکی برنامه نمیدونم دونه های عشق بود ، دونه های انار بود .. چی بود ! خلاصه سرتون رو درد نیارم من این خانوم مجری ای که مد نظرم هست رو به جرم پررو بودن فعلا ً نمیدونم چیکارش کنم اما یه کاریش می کنم !

4 . الان جا داره که برم سراغ عزیزانی که در بخش دوبلاژ  ، ترجمه و سانسور فیلم های سینمایی زحمت میکشند و سناریوی فیلم رو بالکل تغییر داده و یا صیغه ی محرمیت خواهر برادری رو از همون زمان اوشین تا حالابین تمام نقش های درون فیلم جاری میکنند .. / مجازات من برای این افراد اولا ً اینه که برم تو روشون مستقیما ً بگم : "خــر خودتی !" و دوم اینکه برای مترجمین ِ قضیه 10 دوره کلاس IELTS برگزار می کنم با
کتابهای چاپ شده با فونتهای ریز ، برای عوامل سانسورچی هم 100ساعت فیلم بی نا....سی پخش میکنم تا بفهمه سانور یعنی چی !

5 . در آخر میرم سراغ "شورای سیاستگذاری برنامه های صدا و سیما " و از رئیس و معاون گرفته تا هر آنکس که در این تصمیم گیری ها نقشی داره تو یه اتاق جمع میکنم و دعوت میکنم همگی روی صندلی هایی که قبلا ً توسط  آدامس های جویده شده چسبنده شدند جلوس بفرمایند و سپس هر آنچه فیلم ژاپنی و هنگ کنگی و هندی و چینی و خلاصه هر برنامه ی مزخرف و بی محتوایی که به صلاحدید دوستان در آرشیو صدا و سیما موجود هست براشون پخش میکنم تا درس عبرتی باشد برای دیگران ! ( تریپ قصاص)

پیشاپیش متذکر میشم برنامه های اینجانب تا زمانی که نتونم حداقل یک سوسک ناقابل رو در زندگیم ناک اوت کنم عملی نخواهد بود !

در صورت تمایل برای ادامه ی بازی دعوت میکنم از : اسپایدرمرد ، مهــــرواژ ، بارباپاپا ، توحید و جوزف و همینطور تمام بچه هایی که تو مود بازی قرار گرفتند winking.gif    


25 مهر - پی نوشت : لازم دیدم برای بعضی از بچه ها که نسبت به این بازی براشون سوءتفاهم ایجاد شده ، یه توضیح کوچیکی بدم و اون اینکه بچه ها فراموش نکنید که این فقط یک بازی ِ و قرار نیست که جدا ً و عملا ً در واقعیت اتفاق بیفته ! پس به عنوان یک بازی بهش نگاه کنین و از نکته ی اون غافل نشین که شاید این بازی تنها یک روشی باشه برای نشون دادن اعتراض نسبت به عملکرد صدا و سیما ! بازی با شعور و فرهنگ افراد یک جامعه و سعی در پایین نگه داشتن سطح فکر یک ملت شاید در حد اون معنایی که ما از جنایت در ذهنمون تصور می کنیم نباشه اما در حد خودش یک جنایت محسوب میشه اون هم از نوع فرهنگی ! و اینکه چهره ی تلویزیونی خاصی رو مورد مجازات ( یا همون انتقاد طنز گونه ی بازی) قرار میدیم صرفا ً ادا و اطوار اون شخص خاص مد نظر نیست و در واقع نمادی ست برای سریعتر به جواب رسیدن !

( پ.ن : همه چیز رو هم که بی خیال بشم از شماره 1 و  5 عمرا ً که بگذرم ! 16.gif) 


7 آبان – "پ.ن" : هوس آپديت به سر دارم ولی ٬ آپم نمی آيد کنون !


 

/ 28 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرسده

هورايرزن کجايييی.... بابا ولشون کن ديگه... ارب شدن به خدا... بيا آپ کن ديگه!!!!

مرسده

ارب = ادب ( اينا بيشتر عرب ن )

محمد علی

به پایان رسید این دفتر حکایت همچنان باقی است! موفق باشید خداحافظ!

آشوبگر

ايول!‌حتمآ بکن اين کارارو!‌ جالب بود عزيزم

جاهد

بنويس ديگه! اگه نمي‌خوای پست جديد بنويسی٬ حداقل يه دونه «پ.ن.» بنويس!!! چه مي‌دونم! ؛)

Jozeph

نميدونم والا... بيشتر بستگی به علايق شخصی داره. فکر کنم چون دنبال چيز خاصی نبودم، نمايشگاه زياد بهم نچسبيد. بيشتر تو بخش دوربينهای ديجيتالی و يکمی هم نوت بوک ها چرخ زدم. ۳ تا از غرفه ها رو هم فرصت نکردم که بگردم.

دنيا

من هيشی نتونستم بنويسم برای اين بازی. اميدوارم ببخشی منو.. با پ.ن هم شديدن هم ذات پندارم! دلم می خواد مهرواژ را آپديت کنم ولی اصلن نوشتنم نمياد!

محمد

سلام آبجی کوچولوی خودم نمی خوای آپ کنی؟